Pane, dej mi sílu s dobrým motivem

Pane, dej mi sílu s dobrým motivem

abych konal, co mám konat v čase bouřlivém. Vypůjčil jsem si do titulku verš Mildy Dufka z písničky, kterou jsme před více než 2 lety natáčeli na koncertě skupiny Rangers Band v Kralupech nad Vltavou. Když jsem video stříhal, slyšel jsem ji nejméně 20x. Mimochodem, blíží se termín dalšího ročníku County salonu a kapela Rangers Band je skvělá, opět je vyprodáno. Téměř celý koncert najdete na www.youtube.com/studio7cz.

 

Text celé písně Na konci Milénia mne vždycky oslovoval. Je nadčasový a plný emocí. Byl napsán na přelomu tisíciletí a proto ten název. Milda psal vždycky krásné texty. Je to jak říká, chybí vědomí a chybí záruky, že pomocná paže je na konci ruky. Chybí spousta lásky, chybí obětí, na konci Mílénia na konci století. Až si myslím, že konec Milénia je dnes. Nějak jsme přestali přemýšlet o druhých, o pomoci potřebným a vzájemné úctě.

Pro pár písní, pro pár lásek žijeme, pro pár toulek vandr šaty šijeme, pro pravdu se někdy málo bijeme, ze zklamání sama sebe pijeme.

Jsme tady na návštěvě a mnozí z nás mají zcela chybně nastaveny hodnoty. Přitom nejtěžší rozhodnutí, která musíme udělat se netýkají zisku materiálního (money, money money), ale vztahového. Vybrat si správnou ženu/muže, které můžete věřit a vše jí svěřit. V pravou chvíli pomoct příteli v nouzi a doufat, že až v nesnázích budete vy, najde se také někdo s pomocnou rukou na konci paže.

Můžeme a musíme říkat pravdu i když za to někdy zaplatíme a někdy nelze než prásknout dveřmi a odejít, abyste neztratili tvář. Čest je eterická vlastnost, která se těžko získává a snadno ztrácí. Byla doba, kdy i velká ujednání se stvrzovala podáním ruky a platila. Jsou mezi námi lidé, s kterými lze takto uzavřít dohodu i dnes, ale nějak se mi vyhýbají.

Mildo, díky. Pouštím si tvou muziku, abych si připomněl, že takoví lidé existují. Čest tvojí památce. Pokud si ji pustíte, oceňte i sólovou kytaru Jirky Kaleše. Je opravdu živě nahraná na koncertě a hraje to tak prostě pokaždé. Kluci těším se na Vánoční koncert. Zapomeneme na politiku.

PS: Nesmím zapomenout na pravidelné finále Mirka Čamaje:

a málo známé Doufej s Martinem Černým:

Stanislav Huml|27.11.2011