A co dál?

Víkendový sraz ortodoxních VV pod dohledem ABL jsem sledoval v tv. Bylo to naposled, co jsem věnoval pozornost straně, s kterou jsem ušel nepatrný kousek cesty a kde znám pár lidí z poslaneckých lavic. Někteří jsou poctiví, pracovití, vzdělaní a sympatičtí, bohužel jsou hluší a slepí. Nedokázali v sobě najít odvahu alespoň promluvit. Nebo jim nevadí, že VV mají dva etické kodexy, dva vůdce, neprůhledné financování a vylučují své členy za pouhou věcnou kritiku. Dnes finále, trestní oznámení pro praní špinavých peněz na poslance Babáka, podrobnosti zde
Stojím také na rozcestí. Podělím se s Vámi o svých úvahách.
Možnost č. 1 - složit mandát
Přemýšlel jsem nad touto variantou. Nebýt vykroužkovaný z nevolitelného místa na první, odešel bych. Síla mého mandátu však je mimořádná. Ve Středočeském kraji jsem měl větší důvěru než Kateřina Klasnová, místopřredsedkyně strany a posléze místopředsedkyně Sněmovny. Zklamal bych své voliče.
Nejsem přeběhlík.  Přebíhá se z opozice k vládním prebendám. Snad odpadlík, od sekty se odpadává. Myslím, že velmi brzy jsem poznal podvod na voličích a bylo na místě reagovat. Kdybych mandát odevzdal, získali by jej právě jmenovaní podvodníci. 
Možnost č. 2 - solitér
Práce v Poslanecké sněmovně je kolektivní dílo. Jsem vázán programem, za který jsem byl do sněmovny zvolen. Nemíním se od něho ani o milimetr odchýlit. Bude to pracné, ale je to možné.
Možnost č. 3 - zapojení kolektivu podobně smýšlejících
Věci veřejné mne zklamaly. Ne programovou nabídkou, ale personálním obsazením a způsobem prosazování politiky. Hledám uskupení, které je podobně založené, transparentní, demokratické, otevřené a nediskriminující. Nejsem turista, ale cítím, že musím začít znovu. Vrátit se na začátek. Klidně směrem od výhod vládního poslance.
Jste moji voliči, usměrněte mou cestu.
Přijal jsem pozvání na ustavující sjezd strany Suverenita. Prostuduji program, poznám členy. Uvidíme.
30.5.2011