ABL a VV - jak se vyvíjí můj vztah k VV

20.4.2011

Pejsek s kočičkou upekli dort. To mne napadlo po vyhlášení výsledků dohody o rekonstrukci vlády. Všimněte si, jak se celý problém smrskl jen na to, kdo bude kde sedět. Důležité je, kdo vyhrál, kdo prohrál. Dobře to shrnul Martin Fendrich zde. Vít Bárta s politickou divizí ABL stále své koaliční partnetry vydírá, své ovečky přesvědčil a vyjádřili se shodou pouze podmíněný souhlas. 
Oznamovatelé uplácení byli vyloučeni ze strany i klubu, svým nejvěrnějším nakukal, že si Kristýna Kočí řekla o 6 mil. úplatek a těch cca 500 000 Kč byla první splátka. Veřejnosti nejprve popřel vše, po poznání, že důkazy jsou neochvejné, změnil jednu lež na druhou - je to prostě půjčka. Bez smlouvy, jak jinak. To, že sám Vít Bárta porušil etický kodex nebude v jeho vlastní straně nikdy podstatné. Reportéři ČT odvysílali tento týden reportáž o Josefu Horváthovi. Na grémiu v době předvolební podával návrh na jeho odvolání z kandidátky hádejte kdo. Vít Bárta. Jen tak mimochodem, tehdy ještě nebyl ani členem VV. Vesele o jeho odvolání na grémiu, vrcholném orgánu strany, hlasoval a jeho ovečky mu vyhověly. Radek John, byl z vnitra odejit a na jeho místo nastoupil Kubice.
Asi nejlepší a nejvýstižnější komentář o nastupujícím ministru vnitra napsal Jidřich Šídlo zde. Ve slavné kubiceho zprávě je jedna okolnost špatně. Byly tam drby, neověřené informace a poškodila mnoho nevinných. Vědomě ta informace byla torpédována do nejvyšších kruhů a propuštěna na veřejnost těsně před volbami. To by se policistovi stát nemělo. Bude tedy veselo, troufám si předpovědět těžkou politickou válku všech proti všem. 
Jsem nesmírně rád, že jsem svobodný, ničím nevázaný poslanec, který může hlasovat plně podle svého vědomí a svědomí. Toto vládu podpořit nemohu. Ubírá se špatným směrem. 
Ve spolupráci s politickou divizí ABL se lze dočkat ještě dalších překvapení. Financování strany s falešnými podpisy na smlluvách, babákovy miliony pro stranu s nejasným původem jsou kauzy samy o sobě. Nějak mi připomínají události, které vedly k pádu klausovy vlády před lety. Dnes ve víru informací, kdy vyplouvá na povrch co jsou VV zač, je to již jen drobnost. ODS díky nejasnému financování musela do opozice. Jiná doba, jiný mrav. Jen ta hesla jsou stále stejná. Proč jen musí všichni stále lhát?

14.4.2011

Omlouvám se všem voličům, kteří stejně jako já byli oklamáni programem VV. Cítím se být vázán jen tímto před volbami vyhlášeným programem, s kterým jsem se ztotožnil a který budu i nadále ctít. Moje odpovědnost je v tom, že jsem vůbec za politickou divizi ABL kandidoval. Dostal jsem po Radku Johnovi nejvíc preferenčních hlasů. Byl jsem nejúspěšnějším ve Středočeském kraji. Ze 7 místa jsem postoupil na 1. V tom je síla mého mandátu, který nehodlám dávat Vítu Bártovi k dispozici. 

Shrnutí:

ABL pronikla do politiky a kandidovala s vlastní politickou divizí pod názvem VV.
Cílem je ovládnutí zejména informací, ovlivňování vyšetřování, získávání dalších kompromitujících materiálů s využitím Policie ČR.
Na ekonomickém poli návrat investice směrem k investorovi -  do politické divize ABL.
V které fázi se Kristýna Kočí obrátila o pomoc i k jiným lidem nevím, intenzivněji jsem s ní komunikoval až posledních cca 10 dnů. Podstatné pro mne vždy bylo a bude, že protiprávní praktiky odsuzuji a udělám vše pro to, aby vyšly na světlo světa.
Pokud jsem byl za své chování vyloučen z PK VV, svědčí to jen o neschopnosti klubu komunikovat a oprostit se od praktik ABL. Vládu s členy ABL v žádném případě nepodpořím.
Pro mne je projekt ABL mrtvý. Jen zcela naivní člověk si může myslet, že Vít Bárta chtěl zachránit ČR před korupcí. Nevnímám VV jako demokratickou stranu.
Jestli jsem byl nevědomým spojencem Petra Tluchoře při překažení záměrů ABL Víta Bárty mi v této chvíli nevadí. Vnímání světa mám odlišné i s Jaroslavem Škárkou. I s ním jsem šel kousek společnou cestou. Lidé s rozdílnými politickými názory se na chvíli potkali a šli společně, aby i za cenu ohrožení vlastní kariéry pojmenovali a odhalili útok na podstatu státu.

A nyní podrobněji:

14.4.2011
Vít Bárta, řídí VV z pozice generálního ředitele ABL, podle dostupných informací cca 2 roky před volbami. Schvaluje faktury, najímá personál, ovlivňuje kandidátky i program, vyšlo najevo jak přímo úkoloval stranického ekonoma Vysloužila. Infiltruje se do struktur SNK ED a KDU ČSL, odkud vyzobává zejména kandidáty v oblastech, kde strana VV nemá zázemí. 
Program strany je protikorupční, s ohledem na nespokojenost společnosti s korupčními skandály obou velkých stran, levicově zaměřený v oblasti příslibu daňové progrese, zrušení poplatků u lékaře, ale pravicovým voličům zahrál na antiomunistickou strunu. Že to nemyslel vážně předvedl levicovým voličům krátce po volbách při vyjednávání důchodové reformy a pravicovým ještě před nimi, když bývalé komunisty s přehledem obsadil na kandidátky. Kdyby zítra průzkum veřejného mínění ukázal, že společnost antikomunisty většinově odsuzuje, s přehledem se rétorika i skutky změní, stejně jako to udělal s progresivním zdaněním. Ideově neukotvená strana je prostředí, kde se s hesly pracuje snadno. 
Praktiky, které ABL používala a používá při svém podnikání přenesl do politiky. V lednu, po zveřejnění materiálů detektiva Pertlíčka, jsem psal, že důležité pro mne je, kdo si objednávku sledování politiků objednal. Dnes to víme. Byl to Vít Bárta. Proč to dělal je zásadní otázka. Sháněl kompromitující materiály? Používal je ve svůj prospěch? Pochybujete o tom? Je dobré si přečíst kdo to je zde. Poznal jsem jej v červnu 2010. Ze setkání s ním potvrzuji, že profil je autentický. 
Propojení ABL a VV začínalo vyplouvat na povrch pár dní po volbách. Obsazováním náměstků na ministerstva v gesci VV. V normálně fungující straně by na tyto posty nastupovali odborníci ze strany. Ti, kteří na mítincích přesvědčovali obyvatele, aby dali straně hlas. Ti, kteří se podíleli na tvorbě programu, pracovali v odborných komisích. VV takové lidi buď neměla a pokud ano, stejně nedostali příležitost. Jim Vít Bárta nevěřil. Ocitl se v centru vysoké politiky. Zpočátku nesměle - stál stále někde vzadu i na fotografiích - později, když viděl, že mu nic a nikdo nestojí v cestě se stále více tlačil do popředí. O kandidatuře na předsedu strany přemýšlel, nechával se přemlouvat. Přesto stranu, klub i všechna ministerstva celou dobu řídil. Jestli si dnes někdo myslí, že jeho odchodem z postu ministra se něco změní, je na velkém omylu. 
Můj vztah se začal kazit v době, kdy jsem na těchto stránkách a nejen na nich,  začal otevřeně o problémech hovořit, Nevyslovená nedůvěra vládě ČR, Otevřený dopisAnalýza . Na klubu se vedly ještě zajímavější diskuse na téma vražd bratrů Mašínů, ale zejména kolem neplnění programu. Důchodová reforma byl střet velmi důrazný. Všem jsem ukázal rozbor Dr. Rusého, který konfrontoval vyjednané teze v koalici s programem VV před volbami. Byl jsem Vítu Bártovi hodně nepříjemný. Jeho chladný mozek se dozvěděl o pripravovaném článku časopisu Týden a měl jsem dva měsíce o zábavu postaráno. Souběžně se na klubu hledal třídní nepřítel, který vynáší informace z jednání klubu. Měl jsem celou dobu podezření, že je předává sám Vít Bárta. S novináři jsem vždy jednal na rovinu. Jsem na kontakty s nimi zvyklý, všichni mají moje telefonní číslo, pokud nejsem na jednání, vždy telefon zvednu a nelžu. Cíleně byly někým pouštěné informace z klubu, třeba o tom, že jsem pojmenoval Dobeše dinosaurem, když vyplula na povrch informace o odměnách jeho sekretářky a ministerstvem uhrazených rodinných fotografiích. Nepořel jsem je. Již v klubu nejsem a informace unikají stále. 
Do toho všeho si paralelně Vít Bárta buduje image bojovníka s korupcí, prohlašuje jak odevzdává celý svůj plat nadaci Chantal Poullain, stejně jako zadlužený Babák. Jsou mi milejší babičky, které si utrhnou od úst z mizerného důchodu 100 Kč a přispějí na povodně, než tyto mediálně stále prezentované aktivity s jediným účelem, vylepšit si obraz na veřejnosti. Mimochodem Babák je členem dozorčí rady této nadace! Bylo by zajímavé se podívat na účetnictví této organizace, zda po uvolnění pozastavených staveb některé firmy čirou náhodou této nadaci nepřispěly. Hospodářský výbor včera 13.4.2011 přijal informaci, že Státní fond dopravní infrastruktury neušetřil vloni ani korunu. Prohlašované miliardové úspory Víta Bárty na Ministerstvu dopravy byly fikcí. Současně jsme přijali doprovodné usnesení, kterým žádáme NKÚ o prověření, kolik stálo ČR zakonzervování staveb. Mise Víta Bárty na tomto ministerstvu bude brzy vyčíslena.   
Ale zpět k příběhu ABL. Postupně jsme se přesunuli do kriminální roviny. Úplatky, později nazvané půjčky, na dalším separátním jednání vyvolených to Bárta označuje za první splátku  6ti milionového úplatku, který žádala Kočí. Stejná Kočí, která mne žádá o radu, informuje mne, že peníze ihned odevzdává do advokátní úschovy a ptá se co má dělat. Jarda Škárka se dostává do podobné situace s obálkou s nižší částkou. Odmítá dál s Bártou spolupracovat. Prosí o pomoc a říká věci, kterým jsem se zdráhal uvěřit. Co se dělo na Praze 1, jak ABL figurovala ve VV a jak byl v pozici bílého koně, který byl za vše odpovědný a zavázaný bianco směnkami.
Se zločinem jsem bojoval celý svůj profesní život. Ke konci kariéry jsem se nemohl zachovat jinak. Poradil jsem všem zúčastněným jediný možný postup. Předat všechny informace těm, kdo jsou odpovědni za bezpečnost v této zemi. Stojíme stále proti ABL, organizaci, která zcela zřejmě využívá prostředky, které ani nemá mít k dospozici. Výpisy telefonních hovorů, štěnice, informace z policejních databází, sledování, praktiky ze hranou zákona omlouvané spasitelskými vizemi. Nemoc, fanatismus. sektářské praktiky. Přenos ČT ze soboty na něděli, kdy do kamer blikala světla v sídle Bártů mne donutila sepsat tuto již neaktuální výzvu
Neměla by zapadnout jedna drobnost. V neděli 10.4.2011 v OVM říká Vít Bárta, že jsem odvezl Kočí za Škarkou kamsi do lesů na Nymbursku. Nebyl tam. Nikde ve veřejných zdrojích se tuto informaci nedozvíte. Neřekli jsme nikomu kde spal. Dodržovali jsme všechna bezpečnostní opatření, aby byl v bezpečí, proto jsme 10 km před cílem vypínali mobilní telefony, protože operátor pozná, přes který bod jste připojeni a mobil lze lokalizovat. Jarda si potřeboval zavolat. Ochranka jej tedy vyvezla cca 10 km od místa, kde byl ubytován (na okraji Prahy) a odtud vyřídil několik hovorů. A pozor - tyto telefonáty se uskutečnily na nymbursku. Odkud to Vít Bárta 10.4.2011 věděl? LN psaly, jak Kočí popisovala cestu někam za Prahu, což je informace, kterou dostal i Vít Bárta. Získávání těchto informací od operátorů, případně od Policie ČR je trestný čin.
Pak to šlo všechno velmi rychle. Oznámení o všech podezřeních na trestné činy, uplácení poslanců, propojení ABL a VV, přijala policie i státní zastupitelství, včetně důkazů v podobě písemností, které měl u sebe výkonný místopředseda "strany" VV. 
Klub se schází na parlamentní půdě Sněmovny. Jsem tam. Z vůle většiny se stěhují k jednání do sídla VV - ABL. To odmítám. Na následující tiskové konferenci verbálně prohlašuji, že už můj pohár trpělivosti přetekl. Distancuji se od ABL, organizace, která soustavně porušuje zákon a pronikla na politickou scénu. 

Omlouvám se všem voličům, kteří stejně jako já byli oklamáni programem VV. Cítím se být vázán jen tímto před volbami vyhlášeným programem, s kterým jsem se ztotožnil a který budu i nadále ctít. Moje odpovědnost je v tom, že jsem vůbec za politickou divizi ABL kandidoval. Dostal jsem po Radku Johnovi nejvíc preferenčních hlasů. Byl jsem nejúspěšnějším ve Středočeském kraji. Ze 7 místa jsem postoupil na 1. V tom je síla mého mandátu, který nehodlám dávat Vítu Bártovi k dispozici. 

Shrnutí:

ABL pronikla do politiky a kandidovala s vlastní politickou divizí pod názvem VV.
Cílem je ovládnutí zejména informací, ovlivňování vyšetřování, získávání dalších kompromitujících materiálů s využitím Policie ČR.
Na ekonomickém poli návrat investice směrem k investorovi -  do politické divize ABL.
V které fázi se Kristýna Kočí obrátila o pomoc i k jiným lidem nevím, intenzivněji jsem s ní komunikoval až posledních cca 10 dnů. Podstatné pro mne vždy bylo a bude, že protiprávní praktiky odsuzuji a udělám vše pro to, aby vyšly na světlo světa.
Pokud jsem byl za své chování vyloučen z PK VV, svědčí to jen o neschopnosti klubu komunikovat a oprostit se od praktik ABL. Vládu s členy ABL v žádném případě nepodpořím.
Pro mne je projekt ABL mrtvý. Jen zcela naivní člověk si může myslet, že Vít Bárta chtěl zachránit ČR před korupcí. Nevnímám VV jako demokratickou stranu.
Jestli jsem byl nevědomým spojencem Petra Tluchoře při překažení záměrů ABL Víta Bárty mi v této chvíli nevadí. Vnímání světa mám odlišné i s Jaroslavem Škárkou. I s ním jsem šel kousek společnou cestou. Lidé s rozdílnými politickými názory se na chvíli potkali a šli společně, aby i za cenu ohrožení vlastní kariéry pojmenovali a odhalili útok na podstatu státu.

 

22.1.2011

Kampaň MF DNES, získaná z rozvodových materiálů manželů Pertlíčkových vrcholí. Že by byl rozvod třetí strany schopen svrhnout ministra jsem ještě neslyšel. V boji o moc je však možné všechno. Z dnešní tiskové konference kolegy Bárty si odnáším jediné. Je třeba přijmout zákon, který bude regulovat činnost bezpečnostních agentur.

Aby agentury suplovaly, nahrazovaly nebo privatizovaly činnost policie je pro mne nepřijatelné. Kdyby fungovala regulace, pak si státní správa ani samospráva, prostě nikdo nenajme na činnost, kterou má v gesci policie, soukromou bezpečnostní agenturu. Policii je zákonem přesně vymezeno právo, jakým způsobem  smí zasahovat do osobnostních práv nás ostatních. Bezpečnostní agentury si dělají co chtějí a kdokoli si objednává a platí jim za činnost, která mnohdy může být na hraně či za hranou zákona a morálky. Platí také oznamovací povinnost. Musí být pravidla. Neumím si představit, že by MF DNES pracovala se spisy, které byly vyrobeny Policií České republiky. Nebo Městskou policií. Padl by Policejní prezident, možná Ministr vnitra nebo ředitel MP či starosta. Zákon o regulaci činností detektivních agentur je třeba přijmout velmi rychle.

Tady měl nějaký detektiv doma spousty materiálu, který neměl opustit budovu agentury. Ten detektiv by měl dostat pokutu od UOOU, přijít o licenci a vysloven by měl být i zákaz činnosti. Z tiskovky jsem pochopil, že ten detektiv pracoval sám na sebe (on je tou agenturou o které mluvím). Dává-li však ABL souhlas s použitím svých prostředků, pracuje-li externě pro ně za použití jejich tiskopisů, techniky atd., pak je i díl její odpovědnosti zajistit, aby citlivé materiály neopustily budovu. Hodnota detektivní sekce ABL je dnes na nule. Válí-li se kdekoli ve sklepě jejich materiály, ztrácí agentura důvěryhodnost. Nevidím v tom však vinu novinářů. Na výrok soudu jsem zvědav.

Nepsal bych o tom, kdyby se to netýkalo i mě, protože jsem kandidoval za VV. Vít Bárta je kolega, dříve majitel agentury ABL.

Hodnotíme činnost z roku 2007. Co dělal před třemi, čtyřmi lety, kdy nebyl politikem je relevantní jen v pohledu, zda nespáchal trestný nebo jinak nemorální čin. Opakovaně tvrdím, že důležitý je pro mne objednatel. Kdo si sledování či prověřování (je jedno jak to nazveme) objednal? Jakým právem prověřovala agentura ABL podání občanů na protikorupční lince radnice? Jak radnice toto zadání a platby vysvětlí? Podání občanů směrem k radnici o korupci má od samého počátku prověřovat orgán činný v trestním řízení. Soukromé agentuře do ruky nepatří. Kdo a proč si vzal do hlavy, že ta podání bude selektovat? Předala radnice alespoň nějaké podněty policii k prošetření? Pokud ne, kde skončily? Nebyly použity k jiným účelům? Jde mi mráz po zádech z myšlenek, k čemu všemu zneužity být mohou. To nejsou otázky pro ABL, ale pro objednatele, tedy radnici Praha 11 a starostu, který na svém blogu objednání protikorupčního programu přiznává. Výkaz o způsobu VYŘÍZENÍ těch ohromných množství podání, které dnes Vít Bárta představil na tiskové konferenci nám radnice dluží. Ne ABL, ale radnice. Ptejme se. Koneckonců zaplaceno bylo z peněz daňových poplatníků. Jaký je výsledek? Dostali oznamovatelé alespoň zprávu jak s podáním bylo naloženo? Kdo jim odpovídal?

Kauza je z roku 2007. Vygenerovat může jedině postih někoho z radnice, chudáka rozvedeného detektiva, pracujícího pod vlastním IČ, ale stále tam nevidím důvod k hysterii kolem dnešního, zcela odlišného angažmá Víta Bárty. Je to úspěšný politik, stoupající po žebříčku popularity. Šlapající na kuří oka mnoha lidem, kteří byli zvyklí na velké příjmy ze státních zakázek. Tuto jejich možnou  motivaci musím odsoudit.

25.1.2011

Požadavek premiéra Petra Nečase na omluvu a omluva sama, se podle mého soudu VV netýká. Mě už vůbec ne. Je to mezi dvěma lidmi jejich věc. Oceňuji práci redaktorů MfD a doufám, že se důsledně budou ptát v duchu naznačených otázek i objednatele. 

26.11.2011

Omluva přijata. Vyřízeno. Gratuluji oběma protagonistům k rozumným postojům.