Babák, Kalousek a ti druzí

Tento týden jsem poprvé ve Sněmovně seděl a přemýšlel, co tam vlastně dělám. Na koho se tam musím koukat a jaké nesmysly poslouchat. Všechny ty herce, kteří hrají naučené falešné role, sledovat při jejich nevěrohodných vystoupeních je utrpení. Do toho pak ještě ve sděovacích prostředcích číst a poslouchat, jak je hrdinské někomu nafackovat. Pak se dívat, jak principál řídí své ovečky, aby hlasovaly tak, jak on potřebuje i když je jim to proti srsti a ono se mu to daří. Některé by za ním šly i na popravu.

Někteří to divadlo dokonce těžce emotivně prožívají a pak, tváří tvář realitě života, neustojí konfrontaci s názorem jiných. Fackovat voliče, tedy reagovat násilím na verbální projev, je první velký přešlap týdne. Pokud to udělá ministr vlády, která měla být "jiná", lepší, vzešlá z kroužkovacích voleb, pak se lide zamysli, koho jsi to volil. Na hrubý pytel hrubá záplata, říká Kalousek. Tak tedy hrubě - jsi vypatlané pako, které v úřadu nemá co dělat. Ten kdo tě volil těžce pláče.

Bezzubý Babák také svou roli nezvládl. Na Frekvenci 1 prohlásil o naší kolegyni, že sexuchtivá lovila napříč politickým spektrem, žertoval o jejích pohlavních chorobách a prozradil, jak na K9 se o její vnady přel nejvyšší starosta Gazdík a občan Tluchoř. Nebudu se divit, když mu někdo vysklí i spodní čelilst. Je to ubožák. Zajímavý pohled na něho má Jaroslav Škárka zde. Je-li to vše pravda, pak ho nezbývá než politovat. Kde jsou slušní poslanci a poslankyně? Proč mlčí? Když v rámci diskuse k programu zablokované schůze na toto téma promluvil s přednostním právem kolega Kováčik, na emipre jej zarazila veverka Klasnová (VV-ABL). Místo, aby se zastala kolegyně, napadené hulvátem, měla snahu blokovat i diskusi na toto téma. Na svém blogu se pak pohoršuje nad chováním ostatních zde. Opravdu škoda rány, která padne vedle. Málo do Kačenky rodiče investovali.

Dokonce i o činech Mašínů, hrdinů této vladní koalice, mluvil dnes sám premiér. I v době míru bylo, podle něho, legitimní vraždit. Usnesl se o tom, zákonem, posametový Parlament ČR. Co na tom, že zvlášť zavrženíhodné činy v něm nejsou pardonovány. Dali jim medaili a lide mysli si co chceš. Oběti ignorujeme. 28. října si připomeneme v Čelákovicích výročí zavražďeného strážmistra Honzátka. Půjdu se poklonit jeho památce. Ministra, ani premiéra, tam určitě nepotkám. 

Aby toho nebylo málo, zaznamenal jsem zvýšenou ostrahu Poslanecké směmovny. Zdá se, že tajné sliužby začínají tušit, že nálada ve společnosti je podobná té mé. Zmínek o defenestracích na netu stále přibývá. A chování politiků je návodné. Facky, urážky nejhrubšího zrna, s kterými jdou falešní herci na jeviště Sněmovny neberou konce. A zloději pak od mikrofonu křičí: "Chyťte zloděje".

Není mi dobře mezi lidmi, kteří nectí základní pravidla slušného chování. Poslali jste mne mezi ně, svou misi dotáhnu do konce, ale fakt se těším, až mi ta mise skončí. Toto není moje vláda. Gauneři vládnou této zemi. 

22.9.2011