Co se to děje v Českém království?

Dají mi tu medaili? Liguere. 

 

Do mailu mi dorazil text, který jsem pověsil na fb. Během dvou hodin z něj byla titulní sttránka Blesku a po další hodině Parlamentních listů. Diskuse pod oběma články mne donutila se zamyslet. Ale začněme od počátku, tím mailem:

 

Norský střelec zavraždil civilisty s poukazem na to, že se subjektivně cítil být ve válce se společností, která se vydala špatným směrem.

Mašínové zavraždili civilisty s poukazem na to, že se subjektivně cítili být ve válce se společností, která se vydala špatným směrem.

1) V Norsku se tomu říká terorismus, u nás odboj.

2) Norské oběti jsou oplakávané, české oběti nikoho nezajímají.

3) Norský střelec je označován za monstrum, Mašínové za hrdiny.

4) Norský střelec myslel svůj boj vážně, Mašínové, sotva se prostříleli na Západ, začali žít pohodový život a boj s komunismem ukončili.

5) Norský střelec dostane nejtěžší trest, Mašínové vyznamenání od Ultrapravicové vlády.

A jedna shoda:

Norský střelec i Mašínové řekli, že by to udělali znovu.

 

Dodávám:

Historii píší vítězové. Chytří vítězové alespoň počkají, až i děti obětí zemřou, lid zapomene a nechají hodnocení některých činů na historicích. Jsem příliš mlád, abych žil v těch letech. Minul mne i rok 1968, byl jsem v pubertě. Optikou osmdesátých let se nedají popisovat léta padesátá. Již jsem několikrát jasně vyjádřil, že nebudu uctívat ani Stalina, ani Gottwalda, ale ani Mašíny. Co mne na diskusích děsí, je nenávist, kterou s téměř generačním odstupem někteří uchovávají. Je mi Vás líto a nemyslím to ani ironicky, ani ve zlém. Na Breivikově případu je vidět, jak je nebezpečné uctívat násilí. Mašíni porušili Ženevské konvece i současně platný právní řád. Nemají odvahu se vrátit a i s Vámi, občany této země, dnes pohrdají. Neměli ani v době svého pobytu v zemi podporu obyvatelstva, kterému jen zapalovali stohy a ničili jejich práci. Chovali se jako prachsprostí gauneři.

Je mi líto, že vládnoucí ultrapravice nemá jiné hrdiny a musí se snížit k heroizování, z dnešního i tehdejšího pohledu, obyčejných teroristů.

 

V diskusích jsou děsivé výkřiky. 

Huml? Vždy to byla křivá svině. Slouha bývalého režimu.orientující se v tématu3.9.2011 19:11:09

Ten by prodal vlastní matku,jen aby se měl dobře. Kurva sloužící každému režimu.

 

montevideo: Viděno optikou sydnicky a holoubka vlastně všichni vrazi, kteří vraždili za minulého režimu, byli hdinové, protože ti zavraždění buď nějakým způsobem sloužili režimu (proč by měla prodavačka prodávat komunistům rohlíky, že) nebo byli v nesprávné době na nesprávném místě. Tako vá Olga Hepnerová by měla dostat minimálně státní vyznamenání

 

Pan Huml má pravduKapitán3.9.2011 19:01:29

Radek John jako ministr vnitra se zúčastnil pohřbu Milana Paumera a prokazoval tím úctu člověku, který se podílel na vraždě dvou řadových policistů (strážmistr Honzátko dokonce svázán, omámen, podřezán - odporuje ženevským konvencím). Vskutku podivná logika. A nyní vyznamenání ZLATOU LÍPOU tří lidí, kteří se neprokázali žádným hrdinstvím, jen zlikvidovali nevinné oběti za účelem krádeže peněz a krádeže zbraní. Obdivovatelé Mašínů - přiznejte si konečně, že to byly klukoviny, které odnesli nebozí nevinní životem. A ještě navíc těžké poranění hasiče. Uvědomme si, že oběti prostě jen dělaly svou práci a jejich chybou bylo jen to, že byly ve špatný čas na špatném místě. A pan Rošický ještě se snažil statečně bránit svěřené peníze. Vyznamenání by patřilo spíše jemu, nikoli vrahům, zlodějům a žhářům.To, co provedla vláda, je schvalování teroristických činů a navádění k nim.

Re:Pan Huml má pravdu...3.9.2011 19:07:12

Kapitáne,Ty zmrde!Takoví šmejdi,jako Ty se toho bolšána Humla chytnou,jak moucha na med!!!Hnal bych Vás do vazby!!!!!!!!!!!!

 

Generace, která neví o čem je řeč, tedy lidé kolem 20ti let, v tom musí mít pěkný guláš. Jsme opravdu generace, která si vyčítá, že jsme žili a pracovali za socialismu a chovali se k sobě prostě jen slušně? Jsem kurva a křivá svině, když jsem byl u dopravky před i po sametu? Vyšetřoval jsem ty dopravní nehody předtím jinak, než potom? Učitelky, novináři Mladého světa, režiséři, herci, zpěváci, řidiči autobusů, ředitelé podniků, ti všichni se měli spláchnout do záchoda? Ne. Za sebe říkám ani náhodou. Žil jsem poctivě tenkrát i dnes. Mám právo na politický názor a budu ho říkat. Nejsme generace, která se musí stydět. Odpracovali jsme si své.

Prošel jsem lustračními komisemi, novému režimu jsem sloužil v uniformě dopravního policisty delší dobu, než v uniformě dopravního příslušníka, tenkrát Veřejné bezpečnosti. Vysokou školu jsem mohl vystudovat při zaměstnání až v tomto režimu. Nemám vymytý mozek. Byl jsem legitimně zvolen do Sněmovny. Jsem vykroužkovaný poslanec, který nestahuje kalhoty před gaunery současnosti, ale ani minulosti. Kdyby nás bylo ve Sněmovně víc, možná by měla smysl kroužkovací akce před volbami v roce 2010. Vím přesně, že někteří vládní poslanci hlasují pro vládní návrhy se skřípěním zubů. Mohli jsme založit klub vykroužkovaných poslanců a vyvážit některé stupidně zlodějské návrhy, jako třeba třetí pilíř důchodové reformy a nehlasovat podle pokynů stranických sekretariátů a Víta Bárty. Tohle je však parlamentní demokracie ČR ve 21. století. Strach a poslanci jako ovce bez názoru. Za současného stavu by mohlo být ve Sněmovně jen 5 poslanců. Při hlasování by jeden řekl - já mám  53 hlasů, druhý já  41, třetí já hlasuji s 21 hlasem. To je v souhrnu většina a těch druhých dvou (předsedů opozičních klubů) už se ani nemusejí ptát. 195 poslanců je tam dnes úplně zbytečných. A nepomohlo tomu ani kroužkování. 

 

Měl jsem odvahu odejít k opozici. Sám za sebe, ale v souladu s přáním svých voličů. Kdyby se s podobným přístupem chovali všichni, bylo by v opozici již 90% poslanců. Proč? Důvěra veřejnosti v tuto vládu - to je vůle voličů - již osciluje jen na pouhých 10ti procentech. A to ještě ty tupé škrty, které se nazývají reformami, ani nezačaly platit. A poslední dva odstavce je téma, o kterém by se mělo mluvit. Ne o gaunerech z minulého století se jménem Mašín.

 

Antikomunismus není program.

3.9.2011