Ještě jednou Radek John

Radek John svým neuvěřitelným dopisem oslovil tento týden všechny poslance a senátory ZDE, tedy i mě. Na ty nesmysly, které měly sloužit jeho PR na úkor druhých, se nedalo nereagovat. Odpověděl jsem ZDE. Text přebraly Parlamentní listy a ejhle, odpověď. Už odepisovat nebudu, tady si ukládám je jen pár poznámek a připomenutí. Svádět na mne Radkovy neúspěchy je silná káva. Krátká rekapitulace není na škodu.

Moje "cílené torpédování" vedení VV, souviselo s vraždami bratrů Mašínů, kteří zavraždili mj. dva policisty a vrchní velitel policie (ministr vnitra John) se šel poklonit pozůstatkům na pohřeb jejich pomocníka Palmera. Vypověděl jsem nezákonnou smlouvu, kterou si VV-ABL vynucovala protiústavní hlasování zákonodárců pod pokutou 7 000 000 Kč. Připomínal jsem naši povinnost zústat věrni programu v tezích Dr. Rusého ZDE. Nebylo jim to příjemné, vím. Můj odchod z klubu byl logickým vyústěním. Vystoupil jsem dvě hodiny před tím, než mne vyloučili. A důvody nebyly jenom kauza Škarka - Kočí.

Etický kodex II existuje, je to obludné čtení ZDE. V duchu toho kodexu (čl. 5 písm. h - Být fixován VB tak, aby existovala vynutitelnost chování dle tohoto Kodexu. Pokud toho daný není schopen, musí odejít z VV a z funkcí, do kterých byl díky VV dosazen tak, aby dále nemohl působit v neprospěch VV. Míra fixace a odpovědnosti člena KR je kompenzována výši mzdy)  je možné, že VB žádal od kandidátů na ministra bez datumu sepsanou a bianko podepsanou demisi. Ministři jako bílí koně, to tady ještě nebylo.

Překrucovat fakta kolem mého nevydání policii jde těžko. Stenozáznam, kde jsem požádal o vydání je zde. Následně jsem na policii prohlásil toto. Po hlasování ve Sněmovně a lživých komentářích vedení VV v tisku jsem poslal všem poslancům VV tento mail. Nikdy jsem neprohlásil, že vydán být nechci. Po jednání Mandátového výboru jsem řekl toto: „Já od samého začátku tvrdím, že jsem se ničeho nedopustil, že se trestního stíhání nebojím. Pokud mne sněmovna vydá, nechci být jako kolega Čunek, ani náhodou. Když na to přijde, čelem půjdeme rovnou před trestný senát. Já ale nevidím do spisu. Ten, kdo do něj vidí, musí posoudit, zda žádost policie má nebo nemá hlavu a patu. To já posoudit nemůžu a proto v této fázi nemohu ani mandátnímu výboru ani poslanecké sněmovně radit, jak se má zachovat.“ Nakonec soud nebo státní zástupci nějak rozhodnou i když jsem vydán nebyl, kauza není uzavřena. Výsledek se dozvíme.

Vztah VV a ABL je prokázán listinnými, fonetickými i obrazovými důkazy. Naparování se nad tisíci véčkaři, internetovými klikači, bez možnosti reálné kontroly bere vážně v této zemi už jen Radek John. Nakonec guruové se radili, zda tentokrát volbu nechají proběhnout férově zde. Třeba i byla. Ale je to jejich interní věc, je mi to, stejně jako veřejnosti, jedno. Podstatné je, že RJ toho mandátu nikdy nevyužil. Předsedou se fakticky, ani dcruhou volbou, nestal. Tak to vidím a nejsem sám. Koneckonců znovu odkazuji na neveřejný Etický kodex. Dočteme se tam, kdo je jediným hlavním hybatelem ve firmě. 

Kauza Michálek byl vrchol trapnosti. Vysvětlení RJ neberu, v pozici vysokého státního úředníka selhal na celé čáře. Znásilněnou ženu taky nemůžete poslat domů, ať si sežene důkazy, když jde o tvrzení proti tvrzení.

Omluvy se odemne RJ nakonec možná přece jen dočká. Týká se přílepku ve věci odměn náměstků. Čerpal jsem ze sdělovacích prostředků. Z monitoringu vycházejí rozporuplné informace. Pokud se prokáže, že to nebyl Jonh, kdo návrh připravil, pak se omlouvám. Avšak dát za dva měsíce práce náměstkovi odměnu 300 tisíc stále považuji za zlodějinu. Z cizího se dobře dává. Otázkou je, kdo v době existence RJ na MV byl skutečným ministrem a koho bych za to měl kritizovat. To nevím, to je fakt.

13.8.2011