Odpověď Radku Johnovi - otevřený dopis

Radku díky za podnět k zamyšlení.

V uplynulém roce jsem toho o korupci slyšel z úst tvých, i ostatních poslanců klubu VV, tolik, že dokonce byla doba, kdy jsem tvým slovům a výzvám věřil. Pak jsi však předvedl, jak si boj s korupcí představuješ. Policisty jsi decimoval svými výroky, úředníka Michálka, který za tebou jako za ministrem vnitra (!!)  přišel a oznámil korupční nabídku jsi poslal za novinářem a nakonec jsi z funkce ministra vnitra utekl. Uměl jsi rozdávat stejné odměny svým přátelům, jako tví předchůdci, které jsi za totéž kritizoval. Víš, já to považuji za korupci, když úředník dostává od ministra odměnu mnohonásobně převyšující jeho plat. Státní zastupitelství jen nemělo odvahu tě stíhat a tak to nazvalo jen nemravným chováním. 

Strana, které jsi loutkovým předsedou, je známa svojí provázaností s bezpečnostní agenturou ABL. V průběhu posledních měsíců jsme se mohli dozvědět, že je dnes běžné získat výpisy z telefonních hovorů, odposlechy, je běžné sledovat politiky a zadavatelem byli, s vysokou mírou pravděpodobnosti, lidé z tvého okolí. Pověst Poslanecké sněmovny utrpěla díky tobě a Vítu Bártovi, kterého posloucháš jak opička. 

V průběhu ministerské funkce jsi odmítal zveřejnit odměny na svém ministerstvu, dokonce jsi připravil přílepek, který to měl i do budoucna zakázat, ač Ústavní soud rozhodl jinak. To je ten zákon, který bych měl podpořit?

A co vyloučení Jaroslava Škarky a Kristýny Kočí? Za to, že oznámili korupční nabídku jsi hlasoval pro jejich vyloučení z klubu. Babák a jeho asistent udělali totéž a reakce je kupodivu pochvalná. Když už jsme u toho Babáka. Slíbili jste audit svého účetnictví do konce června. Kdypak splníte tento slib daný veřejnosti?

A co imunita? Osobně jsem byl s předvolebními sliby také konfrontován. Na fóru Sněmovny jsem požádal o vydání. Do výslechu na policii jsem i po zamítnutí vydání Sněmovnou odmítl imunitu zde. Kličky, které dnes předvádíte s vydáním - nevydáním faktického předsedy a majitele VV-ABL si tedy mohu dovolit nazvat pravým jménem. V kuloárech se dozvídám, že jste v dodatku mezi VV-ABL a ODS prosadili tajnou dohodu, že Bárta vydán nebude, jinak nepodpoříte vládu Petra Nečase. Není to vydírání? 

Vím, že jsi to nemohl ovlivnit, protože nemáš mandát předsedy vládní strany, ale co kauza Fejk a jeho 270ti tisícový plat na ČD, sekretářka ministra školství a jeho rodinné fotografie? Jen nemravnost, nebo krádež za bílého dne?

A co podvod na voliče a kandidáty? Jak to, že jsme nevěděli, že VV jsou provázány s ABL a existuje ještě i Etický kodex II, který dokonce pomáhala vytvářet dnešní vicepremiérka pro boj s korupcí a cynicky v mailu komentuje, jak se bude ze státního rozpočtu krást ve prospěch ABL 10% z ceny zakázek. Slyšel jsi, co si povídali superguru a guru na poradě u Bártů v sídle centra VV-ABL? Uvědomuješ si, jak je tvoje výzva drzá?

Podpořím Radku všechny rozumné návrhy, ať jdou z kterékoliv strany. Na rozdíl od tvých soukmenovců však budu používat rozum. Tupé škrty těm nejchudším, odchod do důchodu v 70ti letech, a ochranu těch nejbohatších u mne nečekej. Ani podporu pro krádež tisíciletí.  Nepotřebuji k tomu výzvy od poslance, který bude tupě hlasovat, jak mu Bárta nařídí.

11.8.2011

Po reakci RJ je pokračování příběhu zde.