WC porada vůdce

Dnes je internet plný nahrávky z WC porady elity VV-ABL. Nejsem v šoku, jen překvapen, co všechno leze na veřejnost. Média rozebírají obsah, ale i formu. Zaujala mne reakce čtenáře pod článkem na Ihned, kde redaktor Šídlo glosuje, že jde o nevinné plky:
Z diskuse na Ihned.cz, od nick BAZA, velmi výstižné:
Pane novináři, rozhovor poskytl cenné informace o jednotlivých lidech z VV
Za prvé, Bárta je chlubílek a mluvka. Za druhé, lidé z VV jsou rasisti. Za třetí, Bárta rozhoduje o miliardách a velvyslanec USA mu nabízí úplatek (zatím jen podporu zákonu, ale mohla to být skrytá zkouška, co si může vlastně dovolit), za čtrvté, ti lidé nejsou poctiví vůbec k nikomu z této republiky, mají nějaký skrytý tajný plán, který má být především k jejich prospěchu, za páté, financování strany je podvod, za šesté, podvádějí i při hlasování, za sedné, nejsou vůbec politicky angažovaní, ani jednou tam nezazněla jakákoliv zmínka o politických cílech a ideích, jen šlo o moc, peníze, hru. Věci Veřejné ze všeho nejvíc připomínají nějakou hru na politiku. Bez ideí, skurpulí, bez poctivosti a bez morálky. To nám řekla ta nahrávka. Ale zdá se, že naši novináři už jsou tak zasažení tímto virem, že přestali chápat co je pravda a poctivost. Už jim lži připadají normálnější než pravda.
Mne zaujal hlavně obsah. Plky kolem sebestředného prezidenta, které zaujaly nejvíce nejsou podstatné. Všiml jsem si, že na tyto porady jsou lidé pečlivě vybíráni. Lenka Andrýsová, ač místopředsedkyně strany neprošla. Stejně úspěšný politik ze severu Čech Milan Šťovíček. Kateřina Klasnová svého guru varuje před velkými riziky zvát na tyto porady další členy. Čeho se bojí? Co by otřáslo křehkou Lenkou Andrýsovou nebo Martin Vacek nerozdýchali?  Co je to za spolek, který bude klidně kandidovat do kraje tu s ODS, tu s TOP 09, tu s ČSSD? Jak je možné, že z předsedy Radka Johna, kterého zřejmě ani na tyto schůzky nezvou mají takovou legraci? Evidentně nemá vůbec rozhodovací pravomoce, je to jen herec a do budoucna "čestný" předseda? Je tajný sen Víta Bárty prezidentský úřad? A co účetnictví strany? Lže se do výkazů a nutný personál strany se přesouvá do nakladatelství, aby účetnictví nebylo průhledné? Milion sem, milion tam až je díra 27 mega a v podstatě se to neřeší. Tato strana chce bojovat proti korupci? Krajům služby schválně předražují, aby jim centrála mohlá dát méně prostředků? A co tento detail:

Bárta:... jen technická, jo, já jsem tenhle týden měl sjednat MTO komisi s Radimem Odsloužilem, začíná se to vážně řešit, protože my jsme mluvili s Rusama a my jsme mluvili s Američanama, na tu musíme bejt připravený. Já jsem o tom mluvil s americkým velvyslancem celkem dlouho, tam je strašně zajímavá věc, já jsem tenhle tejden dostal pozvání na osobní setkání s Putinem a zároveň na osobní setkání s tím, s Obamou. Protože americký velvyslanec je stále jeho poradce a máme pozvání do Washingtonu a zároveň máme pozvání do Moskvy k Putinovi. Musíme to nějakým způsobem začít řešit.... o Temelíně a o stíhačkách. Ale musíme to začít řešit.

Klasnová:Já si pamatuju jedno písmenko v tiskopise u těch gripenů a říkal, že si vydělal jenom tím jedním písmenkem miliardu.

Bárta:Lenku Andrýsovou jsem to jednání mimochodem nechal zorganizovat, byla tam u tý mojí schůzky s tím velvyslancem. Nevím, jestli to ta Lenka vůbec postřehla, že tam padlo to pozvání do toho Washingtonu, protože on to tak jako vystřelil... myslím, že ona to úplně zazdila.

 

Kdopak poučil Kateřinu Klasnouvou jak vydělat miliardu? A co jaderná energetika a Westinghaus? A co uhlí od Bakaly z Polska? 

 

A pak tento detail:

Paggio:To je ta nejdůležitější věc, o který vláda rozhodne, to je strašně důležitý. To je jedna věc, najít si ... v zahraničí. A druhá věc, kterou jsem tady chtěl nadhodit, my se tady bavíme o 27 milionech, my potřebujeme silný finanční dům, silný finanční zázemí, jako to bylo tradiční za první republiky, když se ty strany semkly kolem nějaký banky, kolem nějakýho bankovního domu nebo finančního ... aby nás tyhle krátkodobý výkyvy nezničily. Je to zbytečný. A ptám se, jasně... není rozumět....

Kočí:Ne, věděli snad...

Klasnová:Všichni... který tady seděli u stolu

Kočí:Ten jediný to nevěděl, jo? To byl asi jediný, kdo to nepochopil... potom by teda bylo dobrý...

Bárta:(nahrávce není rozumět)

Klasnová:(nahrávce není rozumět)

Paggio:(nahrávce není rozumět) samozřejmě to, co ti ukázal, má virtuální ... a tak dále...

Bárta:Jako jsme je nepustili na poštu, tak je nepustíme sem.

 

Video ukazuje PPF, jako skupinu, která podporuje VV a o které někdo, snad John neví?
Z obsahu zůstalo mnoho otázek. Kdo to nahrál je další. Z hovoru vyplývá, že prostor je střežen rušičkami. To tedy muselo být velmi sofistikované zařízení, které hovor přesto nahrálo. Odpoledne jsem se z úst protagonistů dozvěděl, že to byla Kristýna Kočí a byli opilí. Tak pod vlivem opojení byli, o tom žádná, ale mocí. Zda to nahrála Kočí si jist nejsem. V této souvislosti je zajímavá jiná věc. Michálek byl těmito lidmi vyhodnocen jako hrdina. Blonďatá bestie byla strašná sranda. S autory těchto nahrávek neměli tito vůdci vůbec žádný problém. Naopak. Když byli nahráni oni, nazývají Kristýnu zrádcem. Copak se změnilo?  
Jsem šťastný muž. Už měsíc nemám s touto podivnou partou nic společného. Už nemám žádné pochybnosti o cílech Víta Bárty a jeho panoptika. Blaho lidu této země to evidentně není.

13.5.2011