Z poslanecké kanceláře

3.10.2011

Dnes jsem při poslaneckém dni ve své kanceláři vyslechl neuvěřitelný příběh. Ať mám k Radku Johnovi výhrady, zdráhám se uvěřit, že to, co Vám nyní převyprávím je možné. Předesílám, že jde o vyprávění očitého svědka o událostech kolem roku 1995.

Restituce, která se zadrhávala donutila rodinu ze severu Čech oslovit novináře Radka Johna, který již byl známým investigativním televizním novinářem. Pozvání přijal a přijel si ještě s kolegou vyslechnout příběh o lidech, kteří bránili ve spravedlivém průběhu návratu majetku. Přečetl si všechny listiny, poslechl rozhořčené vyprávění a souhlasili s tím, že příběh stojí za zveřejnění v jejich sledovaném populárním televizním pořadu. Šok pro rodinu nastal v okamžiku, kdy Radek John prohlásil, že takové natáčení bude rodinu stát 50 000 korun. Otec to nerozdýchal a podle vyprávění syna oba "novináře" vyhodil. Utíkali prý přes celý dvůr. Rozhořčení bylo velké. Když se otec vloni dozvěděl, že byl Radek John zvolen do Sněmovny a bude bojovat s korupcí, musel se držet opěradla křesla, aby televizi nerozbil.

Jak jsem předeslal, zdráhám se uvěřit. V náznacích jsem zprostředkovaně, tak říkajíc v kuloárech, již slyšel i příběhy s opačným gardem. Ne za natáčení, ale po natočení si byli někteří novináři těchto pořadů schopni říci straně, na kterou káravý prst reportáže mířil. Tady se hříšníkovi stačilo zmínit - máme podklady pro repku proti vám, nebudeme točit (vysílat) jedině tehdy pokud nám zaplatíte. To možná pomůže otevřít oči těm, kteří marně čekali nebo čekají na zveřejnění svého příběhu. Je to hodně drsné, neuvěřitelné, ale bohužel v Čechách možné. 

Zveřejňuji tento příběh s žádostí veřejnosti. Pokud jste se v podobné situaci ocitli, napište mi. Třeba anonymně, podpis však ocením. Je-li to pravda, ocitli jsme se v bizardní situaci. Uznejte.

5.10.2011 v 10:13 hod. telefon

Sedím na jednání v Hospodářském výboru Sněmovny a na mobilu mi svítí příchozí hovor - Radek John. Šeptem se ohlásím a to bylo to poslední, co jsem stačil říci. Z reproduktoru se na mne vyvalila slova, jsi žumpa, zažaluji toho kdo to o mě říká, ne zažaluji tebe. A zveřejním všechno, co jsem se o tobě dozvěděl, všechny ty tvoje úplatky. Zavěsil jsem.

 

5.10.2011 ve 14:03 vychází na Parlamentních listech toto:

Radek John žaluje Humla: Takové svinstvo! Úplatky jsem nebral

 5.10.2011 14:03 - EXKLUZIVNĚ Předseda Věcí veřejných Radek John pro ParlamentníListy.cz uvedl, že bude žalovat bývalého člena poslaneckého klubu Věcí veřejných Stanislava Humla. Ten totiž v článku uveřejněném na ParlamentníchListech.cz nepřímo naznačuje, že se John nechal v devadesátých letech jako reportér podplácet.

 Sejdeme se u soudu

 Rodina ze severu Čech měla prý oslovit tehdejšího novináře Radka Johna, jestli by nenatočil reportáž o tom, že se jim zadrhla restituce. John si měl dle této verze říct o 50 tisíc korun za to, že reportáž o případu natočí.

Radek John ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz celou záležitost popřel. Pan poslanec Huml - osamělý ve sněmovně - se snížil na úroveň té nejodpornější lidské ubohosti, když se rozhodl mediálně šířit naprosto nepodloženou a nesmyslnou pomluvu, že jsem si prý v roce 1995 řekl o úplatek," uvedl John v prohlášení pro ParlamentníListy.cz.

„Mám dostatek důkazů, že se příběh, který šíří, nemohl odehrát, ale ty si nechám k soudu, protože Humlovo vystoupení mě nutí podat žalobu pro pomluvu na Stanislava Humla a jeho údajný zdroj. Když jsem mu zavolal, samozřejmě mi neřekl, o koho jde. To bude tedy muset zveřejnit u soudu, abych mohl žalobu rozšířit i na toho, kdo s tímto neuvěřitelným a nesmyslným příběhem přišel," dodal John.

Bývalí kolegové

 Ten zdůraznil, že si nikdy v souvislosti s novinářskou prací o úplatek neřekl a nikdy žádný úplatek nepřijal.

Ze všeho nejvíc je ale zarážející postup Stanislava Humla, který se snížil k medializaci naprostého nesmyslu. Ani nepočítám, kolikrát jsem po dobu spolupráce s panem Humlem, když jsem šéfoval také pořad Snídaně s Novou, ve kterém pan Huml účinkoval, slyšel, že jako policista a dopravní expert bral úplatky. Nikdy bych ovšem nic takového nezveřejnil bez důkazů. Stejně jsem nikdy nezveřejnil informace, které se ke mně opakovaně dostávaly, když jsem byl ministrem vnitra, že z policie musel pan Huml odejít, aby nebyl vyhozen," říká John.

Svinstvo, zlobí se John

 „Považuji to za etický princip, protože kdokoliv si o komkoliv může vymyslet cokoliv a šířit pomluvy bez důkazu je čisté lidské svinstvo. Pan Huml se k němu dnes snížil a ukázal tím svou úroveň, proto se obrátím na právníka, abych na něj a na zatím neznámého dalšího pachatele podal žalobu," uzavřel John.

Sám Huml byl jaře 2011 obviněn z pochybení při vypracování znaleckého posudku při svém bývalém zaměstnání, "spočívající zejména v únicích informací do médií a ve skutečnosti, že další osoby, které znalecký posudek vypracovaly, nebyly dosud obviněny". Znalecký posudek se týkal srážky nákladního vozu a motocyklu, Stanislav Huml byl tehdy zaměstnán ve firmě V.V.V. Expert a.s. poskytující znalecké posudky. Při hlasování však k trestnímu stíhání vydán nebyl a sám se hlasování zdržel, ač se dříve vyjadřoval pro svoje vydání.

 

Zajímavá je už i začínající diskuse pod článkem:

Východiskem je nevolit ani Humla ani Johna.Anonym5.10.2011 14:51:20
Proč bychom je měli živit z našich daní? Ať se živí sami.
reagovat
Huml má pravduJarda5.10.2011 14:13:51
Např. John natočil lživé reportáže o knížeti Kinském o jeho nároku na majetek, aby a dostal za to kšefty od Lesů ČR (kuchařka za 4 mega) o jeho kšeftech s kmotrem Janouškem v Oraprintu, VZP ani psát nemusím, že Rajone?
„Ať mám k Radku Johnovi výhrady, zdráhám se uvěřit, že to, co vám nyní převyprávím, je možné,",Anonym5.10.2011 14:22:48
Jaká pomluva? Vždyť tam jasně říká, že nevěří tomu, že je to možné. Čtu správně, nebo mě šálí zrak? Jinými slovy sám zpochybňuje pravdivost onoho tvrzení a zastává se RJ, že k něčemu takovému nemohlo dojít. Aby se dopustil pomluvy, musel by snad tvrdit, že se uvedené jednání skutečně stalo, nebo se mýlím? Zdá se mi, že ten "boj proti korupci" RJ hodně vyčerpal
Novinář?kadel5.10.2011 14:43:35
A co ty tvoje účelové reportáže na Nově, Radku? Díky nim jsi také mnoha nevinným lidem a firmám, kteří nedostali prostor k vyjádření s ohledem na osočení, které z televize kapávalo jak hadí sliny, zkomplikoval život. Zadarmo?
 

K tomuto článku mám jedinou připomínku:
Všichni kdo mne znají, vědí, že jsem prošel před svým odchodem od Policie ČR (odešel jsem na vlastní žádost proti své vůli :) ) těžkou šikanou od nadřízeného. Byla snaha mne potrestat, měl jsem sníženou hodnost a bránil jsem se až u soudu, který jsem vyhrál. Důvodem byla známá kauza Fordu Mondeo o které byla popsána spousta papíru. Moji podřízení kritizovali jejich nákup a já jsem je odmítl potrestat. A za ty 2 roky byla kontrolními chrousty policie prověřena všechna moje policejní činnost. Kdyby cokoliv našli, letěl jsem na hodinu a bez nároků. Protože jsem již tenkrát věděl, že ve zpětném zrcáítku svého života nemám nic, co by mne mohlo diskreditovat, pustil jsem se do tohoto sporu.  Bylo to ošklivá doba a zocelila mne. Výroky tohoto typu (které vyplodil dnes RJ) mne nemohou rozhodit. Napsal jsem jasně, že o tom jak to bylo pochybuji. Na druhou stranu již dnes dostávám maily, které reagují na mou výzvu.
A moje nevydání Poslaneckou sněmovnou je jiná kapitola, na tomto webu dostatečně popsaná. Jen pro přesnost, bylo to za úplně jinou věc, než co John píše. U soudu bude veselo, těším se.

K tomu dodávám: Vím, že jsem v politice, která je jen pro tvrdé. Z toho vyplývá, že každý má právo mne kritizovat jak se mu líbí. Kristýna Kočí byla slovně veřejně napadena  zrovna Radkem Johnem, že dostala 120 miliónů. Ač na to není důkaz, je to zjevná lež, neměla šanci se bránit. Odůvodnění: veřejně činný člověk je povinnen strpět vyšší míru kritiky.

5.10.2011 večer je z mého krátkého textu na mém vlastním webu již celorepubliková afréra, kterou vyvolal John.

Nejodpornější lidská ubohost, zuří John a žaluje Humla za pomluvu - novinky.cz

„Zuřivý reportér“ John bude žalovat poslance Humla. Odmítá obvinění, že jako reportér TV NOVA bral úplatky - vasevec.cz

Huml zveřejnil historku o penězích pro reportéra Johna, ten ho žaluje - idnes.cz

John žaluje Humla kvůli obvinění, že jako reportér bral úplatky - tyden.cz

 

Co dodat? Radkovi Johnovi se to podařilo. Už to vědí všichni.