Máme právo si vybrat nejbližší spolupracovníky?

Mám 5 dětí, všechny s maturitou a všechny pracují. Jsem šťastný muž. Nejstarší dcera, kterou znáte z moderování dopravy na Nově,  po mateřské začala fotit a má vlastní fotoatelier. Nejstarší syn je státní zaměstnanec, již pátý rok slouží u dopravní policie. Jsem jeho zaměstnavatel? Mladší syn je zaměstnanec soukromé firmy, ale půjde zřejmě ve stopách staršího bratra a bude také státní zaměstnanec. Budu tedy jeho zaměstnavatel? Prostřední dcera je ve švarcsystému odměňována za práci ve Sněmovně a v poslanecké kanceláři částkou 16 000 Kč hrubého. Po odečtení sociálního a zdravotního pojištění je na tom ze všech mých pracujících dětí nejhůře. Jsem její zaměstnavatel? Nejmladší dcera pracuje jako státní zaměstnanec v pracovním poměru civilního zaměstnance státní správy. Jsem její zaměstnavatel? Nejsem zaměstnavatelem ani jednoho svého dítěte. A je normální, když děti se vydávají podobnou životní cestou jako jejich rodiče.

Časopis Týden opět přišel s kampaní proti poslancům, s titulkem Poslanci mohou zaměstnat celé příbuzenstvo. Zákaz se nechystá, a na titulním obrázku jsem samozřejmě já. Ano, jeden z mých dvou asistentů je výše uvedená dcera. A je na místě uvést, že tomu tak je od voleb v roce 2010 a hlavně, proč tomu tak je.

Byl jsem zvolen jako nestraník na kandidátce VV z nevolitelného místa. Na prvním poslaneckém klubu jsem byl prošacován, byl mi odejmut mobilní telefon pracovníkem ABL a neformálním předsedou jsme byli vyzýváni k zaměstnání asistentů, které určí on. Kdo se nepodřídí, nedostane žádnou funkci ve Sněmovně.

Obklopte se neznámými lidmi, o kterých víte jenom jak se jmenují. Jen úplný blb by na to přistoupil. Jako první asistent tak nastoupil Mgr. Petr Šlechta, kterého znám mnoho let a jako druhý asistent Tereza Humlová. Populismus veverek způsobil, že Tereza byla vedena jako asistent klubu, přesto od samého začátku vykonávala práci mé asistentky a řidiče. A dělá to dosud.

Nepovažuji se za zaměstnavatele své dcery. Zákon a pravidla hry stanoví, že zaměstnavatelem, a vlastně ani to ne, když jde o švarc systém, je Poslanecná sněmovna. Potvrzuji jen, že tu práci opravdu vykonává. A ona ji vykonává. Z mých všech dětí má nejhorší plat, vlastně ani ne plat. Já mám jistotu, že se mnou pracuje člověk, kterému mohu věřit, protože pro Sněmovnu používám soukromé auto, tak vím jak řídí a že neudělá nic, co by bylo proti pravidlům.

Pokud vám přijde jako správné a čestné zaměstnávat milenky, milence, ať již faktické, či potenciálně budoucí, které vám spolehlivě rozbijí maželství, pak jste pokrytci. Premiér by měl klidnější život, kdyby jeho osobní asistentka byla jeho žena, která mu pomáhala v kampani a které vděčí za fakt, že je zvolen. Pokud by mu řídila denní rozvrh, byli by spolu a politika by jim nevzala to nejcennější co mají. Rodinu. Nejde o peníze. Schválně jsem uvedl ekonomickou situaci všech svých dětí, pro srovnání.

Populismus stran je neuvěřitelný. Snížili jsme si finance o víc jak 20%. I za cenu zdanění !!!!!  cestovních výloh, byť placených paušálem. Tvrdíme, že je neetické zaměstnávat příbuzné, i za cenu následně rozbitých manželství a pokryteckého utajování vztahů. Na snížení financí, které nevyvolalo vzrůst popularity a prestiže Poslanecké sněmovny je vidět, že populismus není ta pravá cesta. 

Přesto, kdybych byl zvolen za ČSSD, nezbylo by mi nic jiného, než se podřídit. Jsem však stále částečně samostatná jednotka, která je ještě pořád v obranném postavení po neuvěřitelné válce, jejímž výsledkem byl pokus stíhat nejen mne, ale i mého asistenta. A nebude tedy náhoda, že Týden a Barrandov jedno jsou a spojuje je jméno Radka Johna. A mého asistenta neúspěšně stíhal právě odvolaný Tomáš Martinec, aniž by pracoval v součinnosti s dozorujícím státním zástupcem, který celou kauzu jako vykonstruovanou, po advokáty podaném odvolání, před pár dny zastavil. Válka zkrátka ještě neskončila.

10.5.2013