Článek z Blesk.cz

Poslanec Huml: Mašínové a Breivik jsou to samé!

Poslanec Huml tvrdí, že čin bratrů Maaínů a Breivikovo vraždění lze srovnávat

Poslanec Huml tvrdí, že čin bratrů Mašínů a Breivikovo vraždění lze srovnávat
Foto: abl, ČTK

Stanislav Huml, který byl vyloučen z poslaneckého klubu Věcí veřejných a nyní působí jako nezařazený poslanec, na svém facebookovém profilu srovnává odbojářskou skupinu bratří Mašínů s norským vrahem Breivikem. "Z právního hlediska nevidím rozdíl," tvrdí Huml.

Stanislav Huml na svůj facebookový profil vyvěsil pět bodů, ve kterých srovnává politicky motivované zabíjení bratrů Mašínů a vraždění norského vraha Anderse Behringa Breivika, který usmrtil 77 lidí. Mašínové svůj boj zdůvodnili nenávistí ke komunistům, Breivik pak sám sebe označil za bojovníka proti muslimům.
Toto pověsil Huml na svůj profil:
Norský střelec zavraždil civilisty s poukazem na to, že se subjektivně cítil být ve válce se společností, která se vydala špatným směrem.

Mašínové zavraždili civilisty s poukazem na to, že se subjektivně cítili být ve válce se společností, která se vydala špatným směrem.

1) V Norsku se tomu říká terorismus, u nás odboj.

2) Norské oběti jsou oplakávané, české oběti nikoho nezajímají.

3) Norský střelec je označován za monstrum, Mašínové za hrdiny.

4) Norský střelec myslel svůj boj vážně, Mašínové, sotva se prostříleli na Západ, začali žít pohodový život a boj s komunismem ukončili.

5) Norský střelec dostane nejtěžší trest, Mašínové vyznamenání od Ultrapravicové vlády.

A jedna shoda:

Norský střelec i Mašínové řekli, že by to udělali znovu.

Co k tomu Huml uvedl?

"Kdybych s tím nesouhlasil, tak to na svůj profil nedám. Z právního hlediska je to (čin Breivikův a Mašínů, pozn. red.) srovnatelné, víc k tomu nepovím,"uvedl v sobotu pro Blesk.cz Huml.